Programok, ünnepélyek, megemlékezések

Kategória: Események Készült: 2019. szeptember 18. szerda

Programok, ünnepélyek, megemlékezések

 

Hónap/nap

Programok, ünnepélyek, megemlékezések

Felelős

SZEPTEMBER

2.

8.00 óra

 

Veni Sancte - Tanévnyitó szentmise.

Első tanítási nap. Balesetvédelmi oktatás. Házirend ismertetése. Órarend kihirdetése

Eszes Zoltán, Fodor Balázs – lelki igazgató,

osztályfőnökök

2.és 23.

Szülői értekezletek.

Szakkörök, egyéb tanórán kívüli foglalkozások indítása.

intézményvezető,

osztályfőnökök

11.

Tanárok lelki délutánja - tartja dr. Márfi Gyula emeritus érsek

Eszes Zoltán, Fodor Balázs – lelki igazgató,

11.

Összevont szülői értekezlet evangélikus ovi

Intézményvezető, Erdélyi Judit leendő elsős tanító

13.

17:00

Gitáros szentségimádás - felkészülés a NEK-re (fakultatív)

Eszes Zoltán, káplán atya Eszes Zoltán, Darkó László Tibor cserkészvezető

21.

Forráspont (fakultatív) / Ministráns találkozó Veszprémben

Eszes Zoltán

24.

8:00

Szent Gellért megemlékezés

5. évf. osztályfőnök,

Székely Erika

27.

Diáksport Napja (testnevelés órák keretében)

Grüll Gábor

30.

A népmese napja

alsós munkaközösség

OKTÓBER

1.

Idősek világnapja – idősek köszöntése

Tarnaváry Ilona

2.

Pueri Cantores kórustalálkozó - Veszprém, Szent Mihály bazilika

Horváthné dr. Csomó Orsolya

4.

Állatok világnapja

alsós munkaközösség

5.

Nagymarosi Ifjúsági Találkozó (fakultatív)

Eszes Zoltán, Darkó László Tibor cserkészvezető

7.

Aradi vértanúk napja (magyar, osztályfőnöki, történelem órák)

osztályfőnökök, történelem tanárok

8.

Tűzriadó

intézményvezető, munkavédelmi felelős

8.

16:00

15 éves az iskolánk - szentmise (Udvardy érsek úr)

intézményvezető, osztályfőnökök

10.-11.

Ásványkiállítás 8-14 óráig (aula)

Int.vez.

11.

Papírgyűjtés

Mátyásné Kórádi Anikó

12.

Cserkész kirándulás (fakultatív)

Eszes Zoltán, Darkó László Tibor cserkészvezető

13.

Gitáros szentségimádás - felkészülés a NEK-re (fakultatív)

Eszes Zoltán, káplán atya

14-ig

Őszi szüneti napközi ügyelet – szülői felmérés

Napközis munkaközösség

14.

Őszi papírgyűjtés

DÖK Mátyásné Kórádi Anikó

14.

Szegénység Elleni Világnap – városi ünnepség

3. évf., osztályfőnökök

22.

11.00 óra

Nemzeti Ünnep – projekt nap

osztályfőnökök

NOVEMBER

4.

Szent Imre megemlékezés (lelki percek keretében)

 

A 8. osztályos tanulók szüleinek tájékoztatása a felvételi eljárási rendről. Hivatalosan 10. 31-ig kell a középiskoláknak nyilvánosságra hozni

Eszes Zoltán

 

intézményvezető,

osztályfőnökök

4.

17:00

Iskolanyitogató - magyar nyelv és irodalom - program a leendő elsősöknek

Erdélyi Judit, intézményvezető

8.

Missziós vasárnaphoz kapcsolódó program (6. óra) Budai László előadása Molnár Mária missziós nővérről

Negyedéves értékelés

intézményvezető

 

osztályfőnökök, szaktanárok

11.

Szent Márton megemlékezés (alsósok)

Vendégül látjuk az evangélikus óvoda gyermekeit

Wellesz Mónika, Tarnaváry Ilona

13.

Gitáros szentségimádás - felkészülés a NEK-re (fakultatív)

Eszes Zoltán, káplán atya

14.

Értekezlet és fogadó óra

intézményvezető és osztályfőnökök, szaktanárok

19.

Lelki percek keretében megemlékezésSzent Erzsébetről és alapító igazgatónkról, majd utána az osztályok képviselői megkoszorúzzák Dezső Mihályné, alapító igazgatónk emléktábláját.

intézményvezető – Eszes Zoltán

osztályfőnökök

 

26.

Iskolai mesemondó verseny

alsós munkaközösség

30.

Városi mesemondó verseny

alsós munkaközösség

DECEMBER

1.

Szent Miklós napi megemlékezés a templomban

1. osztály, Eszes Zoltán

1.

Énekkar szerepel az evangélikus templomban a karácsonyi koncerten

Horváthné dr. Csomó Orsolya

2.

Adventi gyertyagyújtás lelki percek keretében

Adventi időben reggelente osztálymisék az iskola kápolnájában, külön beosztás szerint

Eszes Zoltán, osztályfőnökök

2.

Iskolanyitogató - hittan - program leendő elsősöknek

Eszes Zoltán, Erdélyi Judit, intézményvezető

3.

Fogyatékossággal élők világnapja (6. órában)

alsós munkaközösség

6.

 

Mikulás délután – megemlékezés Szent Miklósról - felső tagozat

Vendégül látjuk volt tanulóinkat

DÖK, felsős nevelők

 

 

10-ig

Téli szüneti napközi ügyelet – szülői felmérés

Napközis nevelők

11.

Karácsonyi vásár

osztályfőnökök

11.

Iskolai adventi koncert a templomban

Keresztény Eszter Stefánia, Horváthné Dr Csomó Orsolya, osztályfőnökök

 

Betlehemezés az óvodákban, Öregek otthona(időpontja szervezés alatt)

3. évfolyam

13.

Gitáros szentségimádás - felkészülés a NEK-re (fakultatív)

Eszes Zoltán, káplán atya

19.

 

Lelki nap

Karácsonyi misztériumjáték a közös szentmise elején

Eszes Zoltán, Fodor Balázs – lelki igazgató, 4. évfolyam

20.

Osztálykarácsonyok

osztályfőnökök

24.

Misztériumjáték a templomban

Eszes Zoltán, 4. évfolyam

JANUÁR

6.

8:00

Szentmise +házszentelés a lelki percek keretében

Fodor Balázs-lelki igazgató, intézményvezető

8.-április 24.

NETFIT mérés

Grüll Gábor

10

 

Városi iskolák bemutatkozása (az időpont változhat)

 

leendő elsős osztályfőnök

13.

Gitáros szentségimádás - felkészülés a NEK-re (fakultatív)

Eszes Zoltán, káplán atya

13.

Iskolanyitogató - matematika - program a leendő elsősöknek

Erdélyi Judit, intézményvezető

19.

Központi írásbeli felvételi vizsgák 8. osztályosok számára

osztályfőnökök és szaktanárok

20.-26.

Ökumenikus imahét - az énekkar szolgálata a nyitónapon a katolikus templomban valamint az evangélikus, református templomokban

intézményvezető, Horváthné dr. Csomó Orsolya

22.

A Magyar Kultúra napja (ünnepség egy órában) Himnusz az ebédlőben, olvasó verseny felsősöknek

felsős, alsós munkaközösség

23.

Osztályozó értekezlet

intézményvezető, intézményvezető helyettes, osztályfőnökök, szaktanárok

24.

Az első félév vége

intézményvezető, int.vez. helyette, osztályfőnökök, szaktanárok

31.

Félévi értesítők kiosztása

osztályfőnökök

FEBRUÁR

3.

Félévi értekezlet (Tanítás nélküli munkanap)

 

intézményvezető, intézményvezető helyettes, osztályfőnökök, szaktanárok

4-7-ig

Szülői értekezlet minden osztálynak (I. félév)

osztályfőnökök

10.

Iskolanyitogató - testnevelés - program leendő elsősöknek

Erdélyi Judit, intézményvezető

13.

Gitáros szentségimádás - felkészülés a NEK-re (fakultatív)

Eszes Zoltán, káplán atya

14.

Farsangi műsor

 

alsós-, és felsős munkaközösség-vezető, DÖK vezető, SZK

10-14.

Nyílt napok az alsó tagozaton

alsós munkaközösség

18.

Középfokú iskolákba jelentkezés határnapja

intézményvezető, intézményvezető helyettes

osztályfőnökök

25.

Kommunizmus áldozatainak Emléknapja

történelem tanárok

26.

Hamvazó szerda - iskolai szentmise

Felsősök nagyböjti felkészülése: 8:30-11:40+12:00 mise

Fodor Balázs, Eszes Zoltán

Jézus Szíve Nővérek

MÁRCIUS

4-8.-ig

Nyílt órák leendő elsősök számára, leendő elsős tanító bemutatkozása

Alsós munkaközösség

9.

Iskolanyitogató - idegen nyelv - program leendő elsősöknek

Wellesz Mónika, Pálné Magyarósi Judit, Erdélyi Judit, intézményvezető

13.

Utolsó három tanóra

Március 15-i projektnap; ünnepség Zichy Béla nemzetőr sírjánál

6. évfolyam

13.

Gitáros szentségimádás - felkészülés a NEK-re (fakultatív)

Eszes Zoltán, káplán atya

22.

Víz világnapja

alsós munkaközösség

23.

Iskolanyitogató - ének - program leendő elsősöknek

Horváthn dr. Csomó Orsolya, Erdélyi Judit, intézményvezető

25.

Gyümölcsoltó Boldogasszony - iskolai szentmise

Fodor Balázs, Eszes Zoltán

ÁPRILIS

3. 17:00

 

Szabadtéri passiójáték az iskola udvarán

 

Eszes Zoltán

5.

 

Virágvasárnap - Passió felolvasása a 8:00 szentmisén

 

Horváthné Illés Anikó, Eszes Zoltán

6-ig

Háromnegyed éves értékelések

osztályfőnökök

7.

Lelki nap, közös szentmise

Fodor Balázs, Eszes Zoltán, intézményvezető

13.

Gitáros szentségimádás - felkészülés a NEK-re (fakultatív)

Eszes Zoltán, káplán atya

15.

Alsós lelki nap Jézus Szíve Nővérekkel

Osztályfőnökök, Jézus Szíve Nővérek

16.

A magyar költészet napja

alsós és felsős munkaközösség, osztályfőnökök

16.

Fogadóóra

osztályfőnökök, szaktanárok

16.

 

 

A Holokauszt áldozatainak emléknapja alkalmából megemlékezés

 

iskolarádió Licsné Mészáros Ágnes

18.

Cserkész kirándulás (ev.ovi+szülők)

Bódi Mária Magdolna zarándoklat (ennek időpontja változhat)

Eszes Zoltán, Darkó László Tibor cserkészvezető

 

19.

Keresztelés

Fodor Balázs, Eszes Zoltán

22.

Föld napja

alsós és felsős munkaközösség

MÁJUS

3.

Anyák napja – katolikus templomban

1.o-2.o.Farkas Tímea, Wellesz Mónika

6-10.

Anyák napja – alsós osztályokban

osztályfőnökök

13.

Gitáros szentségimádás - felkészülés a NEK-re

Eszes Zoltán, káplán atya

15.

Nepomuki Szent János Napok rendezvénye: zarándoklat Jásdra (középsős ev. ovisok+szülők)

 

intézményvezető, osztályfőnökök, Fodor Balázs, Eszes Zoltán

16.

Nepomuki Szent János napi bál

intézményvezető, SzMK

20.

6. és 8. évfolyam: országos nyelvi mérés

nyelvszakos tanárok, intézményvezető helyettes

27.

Országos kompetenciamérés 6. és 8. évfolyamon

intézményvezető-helyettes, szaktanárok

29.

NETFIT mérés eredményeinek feltöltése

Grüll Gábor

JÚNIUS

1.

Pünkösd hétfő: bérmálás (tervezett időpont)

Fodor Balázs, Eszes Zoltán, Keresztény Eszter Stefánia

1-5.

Határtalanul pályázat megvalósítása - Horvátország

7. osztályok osztályfőnökei

2.

Zarándoklat: Mariazell

Eszes Zoltán, Darkó László Tibor cserkészvezető

4.

Nemzeti Összetartozás Napja

történelem szakos tanárok Seregélyesné P. Szabó.Ilona

8.

Osztályozó értekezlet

intézményvezető, intézményvezető helyettes, osztályfőnök, szaktanár

10.

Országos nyelvi mérések eredményeinek közzététele

nyelvszakos tanárok

12.

5. és 6. órában nyílt cserkész záró-rendezvény

Eszes Zoltán, Darkó László Tibor cserkészvezető

13.

Gitáros szentségimádás - felkészülés a NEK-re (fakultatív)

Eszes Zoltán, káplán atya

15.

 

Ballagás és tanévzáró ünnepély

7. évfolyam intézményvezető, osztályfőnökök, szaktanárok

Tervezés alatt álló programjaink:

 

Testvérvárosi kapcsolat - wolfsbergi kórustalálkozó - 2020 tavasz

Testvériskolai kapcsolat - Porto Sant' elpidioi tanulók táborozása Badacsonytomajban - 2020. július 2. vagy 3. hete

Csíksomlyói zarándoklat - 2020. július 5.- 11.

Medzsugorjei zarándoklat - 2020. július utolsó hete

Eszes Zoltán

Találatok: 79